Hdpe boruları performansı ve yüksek kalitesi ile 20 mm – 1200 mm arası ve PN4-PN32 basınç sınıfları arasında istenilen çap basınç ve boyutlarda üretilmektedir. 3Yelken Hdpe Boruları projelerinizin vazgeçilmezi 
olacak.

HDPE BORU AVANTAJLARI

Hdpe boru (Yüksek Yoğunluklu Polietilen Boru) pürüzsüz bir iç ve dış yüzey ile sert, hafif, sağlam bir borudur.  Taşıma, minimum ağır ekipman gerektirir ve buz üzerinde veya ıslak, bataklık alanlara kadar tüm saha koşullarında kolaylıkla uygulanır.

Hdpe boruları paslanmayı desteklememesi onu sizin vazgeçilmeziniz haline getirir. Tuzlu suya ve sıhhi kanalizasyon atık suyunda bulunması muhtemel kimyasallara karşı dirençlidir. Korozif asitler, bazlar ve tuzlara, çoğu boru malzemesinden daha iyi direnç sağlar. Bu özellikleri ile Hdpe boruları sizi yarı yolda bırakmaz.

TAŞIMA / YÜKLEME KOLAYLIĞI

Hdpe Boruları sert beton boruya göre daha kolay işlenir, monte edilir ve inşaat işlemi sırasında maliyet tasarrufu sağlar. Yapısal olarak, diğer borular çatlaklara ve kırılmaya eğilimlidir. PE100 boru soğuk hava tesisatlarında, darbelere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Deniz uygulamalarında uzun boylarda boru kıyıya monte edilebilmekte ve sonra yerine oturtulabilmektedir. Bu ayrıcalıkları ile Hdpe borularımızı hemen deneyin.

kuzeyboru-hdpe-1-pipe

Hdpe Boru Nerelerde Kullanılır?

Hdpe Boruları yüksek performansı ve kalitesi ile prestijli projelerin vazgeçilmezidir. Madencilik, drenaj sistemleri, su şebekeleri, su transferi,gaz toplama hatlarında ve katı atık depolama alanlarında güvenle kullanılan  Hdpe boruları sizin de tercihiniz olacaktır. Hdpe Boru Fiyat Listesi için bizimle iletişime geçiniz.

HDPE BORU AĞIRLIK TABLOSU

Hdpe Boru Teknik Özellikleri

kalite laboratuvarlarımızda gelişmeleri çok yakından izlemekte ve sürekli araştırmalar yapmaktayız. Pe 100 Borularımız 20 mm – 1200 mm kadar en üst teknoloji ve kalitede üretilmektedir.

Polietilenin özellikleri sayesinde, basınçlı temiz su sistemlerinde kullanılan boru tipleri içerisinde en iyi alternatiflerden biri olmasını sağlar. Yeraltı ve yerüstü basınçlı su şebeke hatları, Deniz deşarj projeleri, balık üretme çiftliği üretim kafesleri yapımında kullanılırlar.

Hdpe Boru Birleştirme Yöntemleri

Polietilen boru veya ek parçalar birbirlerine eritilerek veya mekanik ek parçalar ile bağlanırlar. Polietilen dışında diğer malzemelerden yapılan borulara dıştan sıkmalı ek parçalar, flanşlar veya amaca uygun yapılmış diğer geçiş adaptörleri ile bağlanabilirler. Bağlantı ek parçaları kullanılacak yerlere göre kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde  kaynak için 2 metod kullanılmaktadır.
Birleştirme Yöntemleri
• Elektrofüzyon (EF) Kaynağı

• Alın Kaynağı

Elektrofüzyon Kaynak Yöntemi

Elektrofüzyon kaynak yönteminde kaynak, füzyon ek parçanın iç kısmındaki ısıtma rezistansları ile yapılır. Ef ek parçaların içine borular yerleştirildikten sonra kaynak makinesinin uçları füzyon ek parçanın üzerindeki soketlere bağlanarak elektrik akımı ile ısıtılır. Elektrofüzyon ek parça ile Hdpe boru birleştirilmiş olur. Pe100 borularda Elektrofüzyon kaynak metodu ile 20 mm çaptan 1200 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılabilir. Elektrofüzyon kaynak metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

Alın Kaynak Yöntemi

Alın kaynak , hdpe boru ve ek parçalarının birleştirilmesinde günümüzde kullanılan en yaygın kaynak yöntemidir. Alın kaynağı birleştirme yöntemi, bir alın kaynak makinesi kullanılarak kaynatılacak olan boruların uçlarının traşlanıp her iki ucun belirli bir ısı altında baskı ile birbirlerine doğru itilmesi suretiyle oluşan birleştirme yöntemidir. Alın kaynağı yöntemi kullanılarak 1200 mm çapa kadar olan borular kaynatılabilir. Alın kaynağı  DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

Uygun Hdpe Boru Fiyatları Burada

Hdpe boru yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile sizlere ulaşıyor. 3Yelken üretimini yaptığı hdpe boruda uygun çapları , düşük maliyeti , taşıma kolaylığı ve üretimin başından sonuna kadar geçen süredeki ekip çalışması ile size en uygun ürünü sunuyor. 3Yelken hdpe boru avantajlarından yararlanmak ve 2022 Hdpe Boru Fiyat Listesine ulaşmak için bizimle iletişime geçiniz.